Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Military Children World Expo 2024

Imprezy branżowe, Ludzie, 13 kwietnia 2024

27 kwietnia w centrum handlowym Pentagon City odbędzie się Military Children World Expo 2024. Impreza jest bezpłatna i obejmuje szereg atrakcji dla rodzin, takich jak malowanie twarzy, prace plastyczne i wystawy rzeźb, występy muzyczne, konkursy i warsztaty.

/ Ilustracja: Military Children World Expo 2024

Tematem wydarzenia, którego gospodarzem jest stowarzyszenie non-profit Military Six Children's Foundation z siedzibą w Waszyngtonie, jest Odporność — siła nie do zatrzymania, co stanowi odniesienie do wyzwań stojących przed dziećmi żołnierzy.

Według danych organizatorów w Stanach Zjednoczonych Ameryki żyje ok. 1,7 mln dzieci wojskowych służąctch we wszystkich rodzajach sił zbrojnych USA. Prawie połowa z nich jest na utrzymaniu członków służby czynnej, a pozostała część to dzieci jednostek wartowniczych lub rezerwowych. W liczbie tej nie uwzględniono dzieci weteranów ani osób powyżej 18. roku życia. Około jedna trzecia dzieci wojskowych ma mniej niż 5 lat.

Jak twierdzą organizatorzy Military Children World Expo 2024, wydarzenie będzie świadectwem wspólnych doświadczeń i celebracją zbiorowej tożsamości. To miejsce, w którym [dzieci] podzielą się historiami o odwadze i adaptacji, gdzie każdy uścisk dłoni i uśmiech będzie świadectwem ich wspólnej podróży.

Jednym z punktów imprezy będzie występ zespołu muzyczego US Marine Corps, po którym odbędzie się dyskusja panelowa. Ponadto zorganizowane zostaną warsztaty dla rodzin wojskowych, skupiające się na opiece nad dziećmi i wspieraniu ich w okresie przejścia do nowej szkoły.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.