Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Symulator 737 MAX na Wydziale MEiL

Infrastruktura, Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Symulatory, Transport lotniczy, 16 kwietnia 2024

Dzisiaj, 16 kwietnia 2024, na wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej miało miejsce otwarcie nowej pracowni, w której znalazł się symulator Boeinga 737 MAX. Współfinansowany przez Boeinga symulator jest pierwszym takim urządzeniem na polskiej uczelni cywilnej.

W uroczystości wziął udział m.in. ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce Mark Brzezinski / Zdjęcia: Bartosz Głowacki

Pełnowymiarowa replika kabiny załogi wyposażona jest w dwa fotele pilotów, przyrządy pilotażowo-nawigfacyjne i silnikowe, wyświetlacze i panele obsługi systemów pokładowych. Ponadto symulator ma oprogramowanie realistycznie modelujące dynamikę lotu, dzięki czemu studenci mogą poznawać różne czynniki, które wpływają na charakterystki samolotu i działanie jego systemów. Symulator w swojej bazie danych zawiera też niemal wszystkie lotniska z całego świata. Wszystkie te elementy zapewniają immersyjne i interaktywne doświadczenie szkoleniowe.

Dzięki nowej pracowni, studenci mają szansę na kompleksowe zrozumienie technologii i technik związanych z budową i obsługą symulatorów lotu. To cenna wiedza, pomagająca opracować zaawansowane narzędzia symulacyjne, które mogą mieć szereg zastosowań, np. w procesie szkolenia pilotów, testowania i rozwijania samolotów oraz badań nad nowymi systemami i technologiami.

Symulator będzie używany głównie przez przyszłych inżynierów lotnictwa do nauki funkcjonowania systemów lotniczych i budowy narzędzi symulacyjnych. Koszt tej inwestycji wyniósł 450 tys. zł i został sfinansowany przez oba podmioty.

Budowa symulatora jest konsekwencją wieloletniego partnerstwa Boeinga z Politechniką Warszawską. Spółka Boeing Global Engineering, niedawno dodała uczelnię do prestiżowej listy 29 strategicznych partnerów uniwersyteckich spoza Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Boeing współpracuje z uczelniami w Polsce, angażując się w rozwijanie talentów, oraz promowanie edukacji zgodnej z potrzebami branży. W ramach tych partnerstw Boeing funduje granty, oraz organizuje staże dla studentów, które dają im możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia w biurach amerykanskiego koncernu w Gdańsku, Rzeszowie i Warszawie. Dzięki temu polscy studenci mają szanse na znalezienie pracy oraz rozwijanie swoich karier w sektorze lotniczym zarówno w kraju, jak i za granicą. Do tej pory Boeing realizował projekty z uczelniami w miastach takich jak Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Rzeszów czy Łódź.
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.