Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się Mirage F1CR

Lotnictwo wojskowe, 09 kwietnia 2010

Wczoraj około południa rozbił się francuski samolot rozpoznawczy Mirage F1CR. Pilotowi udało się katapultować.

Mirage F1CR z bazy Reims wykonywał rutynowy lot treningowy. Gdy pojawiły się problemy techniczne, pilot usiłował wylądować w bazie d'Orléans Bricy (Loiret) w Gidy. Gdy to się nie udało, pilot katapultował się. Samolot rozbił się o 11:40 niedaleko pasa lotniska, kilkaset metrów od drogi A10, na terenie niezabudowanym. Nikomu nic się nie stało.

Rozbity Mirage F1CR należał do Eskadry 2/33 Savoie z 112. Bazy Lotniczej w Reims. To samolot rozpoznania taktycznego wyprodukowany przez Dassault Aviation. We francuskich wojskach lotniczych (Armée de l'Air) Mirage F1CR są eksploatowane od 1983.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.