Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ćwiczenia w Przemyślu

Służby państwowe, Ćwiczenia, Wojska lądowe, 28 kwietnia 2024

W dniach 22-26 kwietnia w Przemyślu i okolicach kilku innych podkarpackich miejscowości odbywało się szkolenie personelu Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i wojska.

 / Zdjęcia: Dariusz Karnas

W szkoleniu uczestniczyło 25 osób, wśród których byli funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań (WZD) Bieszczadzkiego, Nadwiślańskiego i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR, funkcjonariusze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego KM PSP w Rzeszowie oraz żołnierze 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.

Celem szkolenia była koordynacja działań służb ratowniczych realizowanych zazwyczaj w trakcie klęsk żywiołowych (w tym powodzi) i innych sytuacji kryzysowych. Szkolenie zrealizowano z wykorzystaniem śmigłowca PZL Kania należącego do IV Wydziału Lotniczego Biura Lotnictwa SG z siedzibą w Huwnikach k/Przemyśla. Ratownictwo wysokościowe z użyciem śmigłowca daje możliwość dotarcia do osób poszkodowanych znajdujących się w trudno dostępnych miejscach w tym wśród infrastruktury miejskiej.

Ćwiczono także specjalistyczne techniki linowe z użyciem śmigłowca, mające w założeniu umożliwiać szybki desant w trakcie realizacji działań bojowych. Funkcjonariusze WZD BiOSG realizowali ponadto wewnętrzne procedury związane m.in. z prowadzeniem działań granicznych.
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.