Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Śmierć pod lawiną

Lotnictwo cywilne, 11 kwietnia 2010

Na Kamczatce, na przełęczy Dukuk lawina zasypała śmigłowiec Mi-8T. W katastrofie zginęło 10 ludzi.

Mi-8T z 15 osobami na pokładzie wylądował na przełęczy, 67 km od miasta Jelizowo Kamczackie, wczoraj około południa czasu lokalnego (4:00 GMT). Prawdopodobnie to lądowanie śmigłowca spowodowało zejście lawiny. W chwili zasypania śmigłowca, na jego pokładzie znajdowała się tylko załoga.

Gdy o 14:00, godzinie planowanej do nawiązania łączności, nie udało się jej nawiązać, rozpoczęły się poszukiwania śmigłowca. Po odnalezieniu wraku, o 16:20 z Pietropawłowska Kamczackiego wyleciał śmigłowiec poszukiwawczo-ratowniczy z lekarzami na pokładzie. Spod śniegu wydobyto kilku zasypanych turystów. W katastrofie zginęła cała załoga (według różnych źródeł, mechanik pokładowy przeżył w ciężkim stanie) i 7 turystów.

Śmigłowcem leciało 15 osób: 11 snowbordzistów z Niemiec, jeden z Belgii i 2 z Rosji, a także 3-osobowa załoga i wnuk jej dowódcy. 10 z nich zginęło. Wszyscy, którzy przeżyli, zostali przewiezieni do szpitala, 2 w stanie ciężkim.

Zasypany śmigłowiec należał do Kamczackich awialinii. Maszyna została przewrócona, przysypana śniegiem i uszkodzona. Według ratowników, lawina miała objętość miliona metrów sześciennych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.