Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prezentacja Weelbarrow Mk9

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 12 kwietnia 2010

Brytyjska filia Northrop Grummana zaprezentowała najnowszy model robota saperskiego Weelbarrow, używanego lat 1970.

Najnowszy model robota otrzymał m.in. nieco dłuższe, 7-metrowe ramię / Zdjęcie: Northrop Grumman

Weelbarrow Mk9 to kolejna odsłona jednego z najbardziej popularnych robotów saperskich, których pierwsze modele trafiły do brytyjskich służb policyjnych i wojska ponad 30 lat temu. Ponad 20 lat temu Northrop Grumman rozpoczął wytwarzanie swoich robotów na Wyspach, w Coventry. Model Mk8 wykorzystywany jest m.in. w Afganistanie do rozpoznania i likwidacji improwizowanych ładunków wybuchowych.

Najnowszy robot zachował podstawowe możliwości poprzednika, w tym prędkość maksymalną 5 km/h czy możliwość pokonywania 45-stopniowych wzniesień. Zmieniono jednak wysięgnik, który może wysunąć się nie na 6,5 a 7 m. Przy podnoszeniu ładunków blisko podwozia, maksymalny udźwig to 150 kg. Przy maksymalnym wychyleniu manipulatora, masa ta spada do kilku kg. Pozwala jednak na wykorzystywanie kamery lub specjalnego karabinu do likwidowania IED.

Pojazd otrzymał również cyfrowy system przekazywania danych, co poprawi jakość i bezpieczeństwo odbioru obrazów oraz innych sygnałów. Możliwym będzie również jednoczesne przekazywanie informacji z dwóch czujników. Operator będzie dysponował nowym panelem sterowania z ekranem dotykowym i manipulatorem.

Oficjalna prezentacja Weelbarrow Mk9 odbędzie się w czasie targów Counter Terror Expo w Londynie, w dniach 14-15 kwietnia bieżącego roku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.