Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Monte zamawia wodnosamoloty Regent

Transakcje, Nowe technologie, Przemysł lotniczy, Transport lotniczy, 11 maja 2024

Grupa leasingowa Monte z siedzibą w Wielkiej Brytanii zawarła podczas CoMotion w Miami kontrakt na dostawę elektrycznych wodnosamolotów oferowanych przez Regent z Rhode Island. Jego wartość wynosi 300 mln USD. Umowa dotyczy zarówno 12-osobowego Viceroy (Regent ujawnił makietę Viceroy, 2023-04-15), jak i planowanego 100-osobowego Monarch. Nie ujawniono ile egzemplarzy każdego z typów zamówiono.

Ilustracja: Regent

Monte już oferuje wodnosamoloty Regent potencjalnym operatorom. W marcu 2024 grupa uruchomiła nowy oddział morski, aby poszerzyć ofertę w regionalnym sektorze lotniczym. Specjalizuje się on w elektrycznych wodnosamolotach.

Wodnosamoloty oferowane przez Regent wykorzystują do lotu wpływ ziemi. Znacznie zwiększa to zasięg, ale ogranicza warunki (wysokość fal), w których pojazdy mogą operować. W dobrych warunkach całkowicie elektryczny Viceroy będzie mógł przelecieć 450 km.

Regent twierdzi, że ma już wstępne zamówienia na ponad 600 swoich wodnosamolotów. Mają one łączną wartość 9 mld USD. Do sponsorów finansowych Regent należą Lockheed Martin, Japan Airlines, 8090 Industries i Founders Fund. Łączna wartość zebranych dotychczas funduszy przekroczyła 90 mln USD.

Regent planuje rozpocząć testy operacyjne pełnowymiarowego prototypu Viceroy przed końcem 2024. Przedsiębiorstwo pracuje nad uzyskaniem certyfikacji zgodnej z przepisami morskimi w 2025.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.