Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Barkan z Trakon Lite

Bezzałogowce, Przemysł zbrojeniowy, Nowe technologie, 11 maja 2024

Turecki bezzałogowy pojazd lądowy Barkan, opracowany przez państwowy Havelsan, został wyposażony w zdalnie sterowany system uzbrojenia Trakon Lite dostarczony przez Unirobotics. Unirobotics to spółka należąca do prywatnej Grupy SYS. Wieże projektowane przez przedsiębiorstwo są wykorzystywane zarówno w bezzałogowych pojazdach morskich, jak i lądowych. Trakon Lite może być wyposażony w różne rodzaje broni, od karabinów maszynowych kal. 7,62 i 5,56 mm po ciężkie karabiny maszynowe kal. 12,7 mm.

Zdjęcie: Havelsan

W ostatnich tygodniach ujawniono Trakon Lite także na bezzałogowym pojeździe morskim Salvo, wyprodukowanym przez Dearsan. Barkan został zintegrowany nie tylko z Trakon Lite, ale i automatycznym granatnikiem kal. 40 mm. Ich sterowanie wykorzystuje sztuczną inteligencję. Po przejściu testów system ma stać się uzbrojeniem tureckich sił zbrojnych.

Nowe konstrukcje są dobrym przykładem skutecznej współpracy sektora państwowego i prywatnego. Wiele powstałych w ten sposób wyrobów jest eksportowanych z korzyścią dla tureckiej gospodarki.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.