Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zmarł Krzysztof Radwan

Ludzie, Pożegnania, Lotnictwo cywilne, Lotnictwo wojskowe, Historia, 14 maja 2024

Muzeum Lotnictwa Polskiego z głębokim żalem informuje, iż 14 maja 2024 odszedł Krzysztof Radwan, długoletni Dyrektor naszej instytucji.

/ Zdjęcie: via Krzysztof Mroczkowski

Krzysztof Radwan pełnił funkcję dyrektora Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie od 1989 do 2021. Przez te lata jego główne obszary działalności ukierunkowane były na rozwój przestrzenny, infrastrukturalny i programowy Muzeum.

On w latach 1992-1996 doprowadził do kompleksowej restauracji połączonej z pracami naukowo-badawczymi samolotów z czasów pionierskich lotnictwa I Wielkiej Wojny. Kolejnymi wielkimi realizacjami był tzw.: Małego hangaru z ekspozycją tych samolotów, wystawy stałe, m. in. 140 silników lotniczych (jednej z największych kolekcji na świecie) i ekspozycji Swego nie znacie…  prezentującej relikty 13 wyjątkowych statków powietrznych zarówno z okresu pionierskiego dziejów lotnictwa, jak i okresu powojennego.

Krzysztof Radwan doprowadził do rewitalizacji terenu powojskowego naszego Muzeum i budowy Gmachu Głównego – jednego z najnowocześniejszych obiektów muzealnych w kraju. Jemu też zawdzięczamy Małopolskie Pikniki Lotnicze.

Krzysztof odszedł po długiej i ciężkiej chorobie, pozostawiając po sobie dobre wspomnienia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.