Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Modernizacja izraelskich wozów bojowych

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 14 maja 2024

Izraelskie ministerstwo obrony podpisało wieloletnią umowę ramową z Grupą IMCO na dostawę systemów elektrycznych dla opancerzonych wozów bojowych. Dostawy zaplanowano na lata 2024-2030.

Najnowsza umowa MO Izraela z Grupą IMCO opiewa na 377 mln ILS / Zdjęcie: Israel Military Industries

Ta nowa umowa umożliwi dostarczanie najnowocześniejszych, sprawdzonych w walce systemów do różnych czołgów i pojazdów opancerzonych, zapewniając ich nieprzerwaną skuteczność – czytamy w oświadczeniu przedsiębiorstwa.

Wśród systemów dostarczanych dla bojowych wozów opancerzonych, w tym dla czołgu podstawowego Merkawa siman 4, kto Eitan czy ciężkich transporterów opancerzonych Namer, znajdą się zaawansowane operacyjne panele sterowania, podsystemy elektryczne i elektroniczne stosowane w systemach uzbrojenia czy jednostkach zasilania i sterowania.

Nowy kontrakt o wartości 377 mln ILS (403 mln PLN) rozszerza zakres poprzedniej umowy, którą izraelskie przedsiębiorstwo podpisało z ministerstwem obrony. Na podstawie poprzedniej umowy sprzęt trafi do wojsk lądowych w latach 2024–2025. Prace produkcyjne wykonają spółki zależne IMCO, w tym Nir Or, IMCO Projects i ADTI z USA.

Modernizacja to praktyczne zastosowanie lekcji wyciągniętych z operacji Żelazne Miecze i nacisku dyrektora generalnego Ministerstwa Obrony, gen. dyw. (w stanie spoczynku) Ejala Zamira, na priorytetowe traktowanie wzmocnienia potencjału lądowego.

Systemy opracowane i wyprodukowane przez naszą grupę dostosowują się do zmieniających się wymagań i sprawdziły się na polu bitwy. Jesteśmy przekonani, że te systemy pomogą w wykonywaniu zadań w sposób bardziej wydajny i bezpieczniejszy – powiedział dyrektor generalny Grupy IMCO, Ariel Kandel .

Warto przypomnieć, że to już trzeci z kolei w krótkim czasie kontrakt dla Grupy IMCO. W grudniu otrzymała zamówienie na dostarczenie podzespołów elektrycznych dla Namerów 1500, będących zmodernizowaną wersją ciężkich transporterów opancerzonych. W styczniu przedsiębiorstwo to podpisało umowę w sprawie dostarczenia podsystemów elektrycznych i optoelektronicznych dla kto Eitan (Seryjne Eitany w Brygadzie Nahal, 2023-05-30, IMCO Group przejęła Innocon, 2021-09-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.