Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dostawy polskich Bayraktarów TB2 zakończone

Przemysł zbrojeniowy, Bezzałogowce, 16 maja 2024

Dzisiaj, 16 maja 2024, na terenie 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu odbyła się ceremonia zakończenia dostaw bbsl Bayraktar TB2. W odbiorze ostatniego, czwartego zestawu bezzałogowego systemu rozpoznawczo-uderzeniowego wziął udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Paweł Bejda.

Najnowsza dostawa z Turcji objęła 6 bsl TB2 z 3 naziemnymi stacjami kierowania, sensory optoelektroniczne, uzbrojenie i części zamienne / Zdjęcie: X – Paweł Bejda

Ostatnia dostawa objęła zestaw, w skład którego weszło: 6 bsl wraz z 3 naziemnymi stacjami kierowania, sensory optoelektroniczne, uzbrojenie i części zamienne.

Ministerstwo Obrony Narodowej zamówiło 24 maja 2021 cztery zestawy bbsl Bayraktar TB2 wraz z wyposażeniem, uzbrojeniem, symulatorami, pakietem szkoleniowym i logistycznym. Dostawcą wyposażenia jest turecka spółka Baykar Makina. Dostawy pierwszych trzech zestawów do Polski następowały jesienią 2022, wiosną 2023 i jesienią 2023.

Producent przeprowadził też szkolenia polskich instruktorów i użytkowników z 12. BBSP w Mirosławcu i z Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego w Dęblinie. Ponadto Turcy mają dokonać transferu technologii niezbędnych do utworzenia w strukturach Sił Zbrojnych RP zakładowych zdolności obsługowych (poziom D) w zakresie obsługi technicznej i naprawy m.in. silników, naziemnych stacji kierowania i sensorów EO/IR (Trzeci zestaw TB2 odebrany, 2023-10-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.