Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Amerykański pirs w Strefie Gazy gotowy

Konflikty zbrojne, Infrastruktura, Strategia i polityka, 18 maja 2024

US Army zakończyła budowę pirsu Trident przeznaczonego do odbierania zaopatrzenia dla mieszkańców Strefy Gazy (Pirs przeładunkowy w Gazie, 2024-05-02). Poinformował o tym zastępca dowódcy CENTCOM, wiceadmirał Brad Cooper. Pirs został przymocowany do plaży przez żołnierzy izraelskich. Oni też będą odbierać ładunki. Pentagon zobowiązał się bowiem, że żaden żołnierz amerykański nie postawi stopy w Strefie Gazy

Zbudowany przez Amerykanów pirs po przymocowaniu do wybrzeża Strefy Gazy / Zdjęcie: US Army

Pirs budowali żołnierze przydzieleni do 7th Transportation Brigade (Expeditionary) i marynarze US Navy z Amphibious Construction Battalion 1. W ogłoszonym w marcu orędziu o stanie Unii prezydent Joe Biden zapowiedział wysiłki, by zapewnić dostarczenie mieszkańcom Strefy Gazy do 2 milionów posiłków dziennie. – W Gazie 2,2 mln ludzi, czyli cała populacja, stoi w obliczu poważnego braku bezpieczeństwa żywnościowego – powiedziała z kolei przedwczoraj Sonali Korde z USAID.

Pirs obsługuje tysiąc żołnierzy amerykańskich, m.in. z 7. TBX z Wirginii i Grupa 1 Naval Beach. Obsługują oni także platformę tranzytową dla ładunków znajdującą się ok. 2 mil od wybrzeża. Zgodnie z obecnie obowiązującą procedurą, ładunki są najpierw dostarczane na Cypr, gdzie są sprawdzane, a następnie przewożone właśnie na platformę tranzytową.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.