Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zamówienie na cysterny nowej generacji

Transakcje, Przemysł zbrojeniowy, Logistyka, 18 maja 2024

Francuska DGA (Direction générale de l'armement) zawarła z Arquus kontrakt na opracowanie i produkcję cystern nowej generacji – CCNG (Camion-Citerne Nouvelle Génération). Dostawy pierwszej partii 70 pojazdów mają rozpocząć się w 2026. Będą realizowane w ramach szerszego programu mającego na celu dostarczenie 376 CCNG do 2030. Harmonogram ten jest zgodny z obowiązującym prawem dotyczącym programowania wojskowego (2024–2030).

Zdjęcie: DGA

Nowe cysterny przeznaczone są dla różnych rodzajów sił zbrojnych, w tym dla wojsk lądowych, marynarki wojennej oraz wojsk lotniczych i kosmicznych, a także operacyjnej służby energetycznej. Zostały zaprojektowane tak, aby spełniać specyficzne wymagania dotyczące odporności i wszechstronności. Jako krytyczny element łańcucha logistycznego, nowe cysterny mają zapewnić dostawy paliwa w trudnych warunkach. CCNG będą dostarczane w trzech wersjach, aby dostosować je do potrzeb różnych misji:

Cysterny nowej generacji bazują na podwoziu terenowym 8×8 z cywilnej oferty Renault Trucks. Cysterna o pojemności 20 m3 ma być wyposażona z opancerzoną kabinę. CCNG ze zbiornikiem o pojemności 12 m3 mają być dostarczane w dwóch wersjach – z kabiną opancerzoną i nieopancerzoną.

W realizacji umowy Arquus ma współpracować z Magyar – przedsiębiorstwem projektującym i produkującym zbiorniki na paliwo, oraz Desautel – specjalizującą się w ochronie przeciwpożarowej. Arquus ma zaprojektować i produkować kabiny opancerzone w swoim centrum doskonałości w Garchizy we Francji. Montaż CCNG ma być prowadzony w nowym ośrodku w Limoges. Powstanie tam nowa linia montażowa.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.