Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rekordowy lot RQ-4

Bezzałogowce, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 18 maja 2024

Zespół z 348th Reconnaissance Squadron z bazy US Air Force Grand Forks ogłosił, że pobił rekord długotrwałości lotu strategicznego bsl RQ-4 Global Hawk. Wynosi on obecnie 34,8 h. Poprzedni rekord wynosił 34,4 h. Wynik osiągnięty w czasie testów przez producenta bezzałogowca – Northrop Grummana – jest znacznie niższy. Wynosi jedynie 30 godzin i 24 minut.

Strategiczny bsl RQ-4 Global Hawk startuje do rekordowego lotu z Grand Forks AFB / Zdjęcie: USAF

Osiągnięcie nie jest wynikiem modernizacji bsl. To zasługa innowacyjnej taktyki, techniki i procedur (TTP, tactics, techniques, and procedures) opracowanych przez mjr. Ryana Blakeneya i jego zespół. Przez 6 miesięcy analizowali oni dane, aby ocenić, w jaki sposób czynniki takie jak warunki pogodowe, prądy wiatru, a nawet farba na bsl wpływają na zużycie paliwa.

W rekordowym locie zweryfikowano wyniki analiz. Zespół 14 operatorów, w tym sam mjr Blakeney, na zmianę kontrolowali bsl, korzystając z nowo opracowanych TTP. Misja przekroczyła oczekiwania. Początkowe obawy dotyczące dużego spalania paliwa w ciągu pierwszych 10 godzin lotu zostały rozwiane, gdy zużycie paliwa znacznie spadło.

Wyniki testu zostaną wykorzystane przez wszystkich użytkowników RQ-4. Global Hawki są używane przez USAF na całym świecie, od USA i Włoch po Guam i Japonię.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.