Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Produkcja australijskich niszczycieli

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 15 kwietnia 2010

W stoczni BAE Systems w Brisbane odbyła się uroczystość rozpoczęcia budowy kadłuba ostatniego, trzeciego niszczyciela typu Hobart.

Konstrukcja australijskich niszczycieli została oparta na przedstawionej na zdjęciu hiszpańskiej fregacie typu <span>Álvaro de Bazán (F100). Pokonała ona </span>projekt zmodernizowanych, amerykańskich niszczycieli typu Arleigh Burke / Zdjęcie: US Navy

Jednostki typu Hobart określane są w Australii mianem niszczycieli przeciwlotniczych. Okręty o wyporności ok. 6200 t i długości 147 m zostaną wyposażone w system Aegis. Ich uzbrojenie składać się będzie z 48 pionowych wyrzutni Mk41 dla pocisków przeciwbalistycznych/przeciwlotniczych SM-2, SM-6 i ESSM, 8 pocisków przeciwokrętowych RGM-84 Harpoon, 2 wyrzutni torped, działa morskiego kalibru 127 mm oraz zestawu obrony bezpośredniej Phalanx Block 1B.

Głównym wykonawcą zlecenie ministerstwa obrony, o szacowanej wartości 8 mld AUD, jest konsorcjum, kierowane przez ASC (Australian Submarine Corporation). Spółka jest odpowiedzialna za budowę 3 niszczycieli, z których pierwszy, Hobart powinien zostać przekazany marynarce wojennej w grudniu 2014, a pozostałe - Brisbane i Sydney - odpowiednio na początku 2016 i w połowie 2017.

Ich kadłuby budowane są w trzech stoczniach: ASC w Adelajdzie, Forgacs w Newcastle i BAE Systems w Melbourne. W tej ostatniej prace rozpoczęły się oficjalnie wczoraj.

Zakłady te zatrudniają obecnie przy projekcie ok. 500 osób. Docelowo pracę znajdzie ok. 3 tys. osób w kilkunastu zakładach.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.