Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Otwarcie linii produkcyjnej kontenerów PAC-3 MSE

Przemysł zbrojeniowy, Obrona powietrzna, 07 czerwca 2024

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1wraz z Lockheed Martinem dokonały wczoraj, 6 czerwca 2024, otwarcia linii produkcyjnej kontenerów startowych pocisków przeciwlotniczych PAC-3 MSE w Dęblinie. Utworzenie linii jest efektem realizacji zobowiązań offsetowych w ramach I fazy programu Wisła.

W czerwcu ub. r. Lockheed Martin udzielił WZL 1 dwóch zamówień na kontenery startowe amunicji PAC-3 MSE / Zdjęcie: WZL-1

W nowo otwartym obiekcie z linią produkcyjną możliwe będzie wytwarzanie kontenerów startowych pocisków PAC-3 MSE. Kontener startowy jest główną obudową konstrukcyjną kanistra dla PAC-3 MSE. Wyrzutnia i kanister pozwalają na bezpieczny transport i ochronę pocisku do momentu wystrzelenia. Nowa linia wyposażona jest w najnowocześniejszą technologię i sprzęt umożliwiający produkcję kontenerów startowych. Zakłady uzyskały certyfikaty rządu USA i Lockheed Martin uprawniające do rozpoczęcia produkcji.

Uczestnictwo w Programie WISŁA jest jednym z przykładów wsparcia Sił Zbrojnych RP przez WZL 1. Działania te wpływają również na rozszerzenie możliwości technicznych i logistycznych w zakresie usług obsługi technicznejiprodukcji realizowanych przez WZL1 dla nowo pozyskiwanego sprzętu, wzmacniając jednocześnie bezpieczeństwo Polski.

W czerwcu 2023 roku Lockheed Martin udzielił WZL 1 dwóch zamówień na kontenery startowe pocisków PAC-3 MSE. Spółka ma zakończyć produkcję pierwszych egzemplarzy do września 2024 roku (5 projektów offsetowych Wisły, 2024-05-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.