Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Powstała KNDS Ukraine

Transakcje, Przemysł stoczniowy, Konflikty zbrojne, 08 czerwca 2024

Europejska KNDS powołała spółkę zależną KNDS Ukraine. Utworzenie przedsiębiorstwa poparły władze Francji i Ukrainy. Jego powstanie ogłosili wczoraj, 7 czerwca 2024 minister sił zbrojnych Francji Sébastien Lecornu i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Podkreślili oni pogłębiającą się współpracę obronną między Francją, Niemcami i Ukrainą.

Prezes KNDS Philippe Petitcolin, w obecności ministra Sébastiena Lecornu i prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, oficjalnie podpisuje umowę o utworzeniu spółki zależnej KNDS Ukraine / Zdjęcia: KNDS

KNDS to wiodące europejskie przedsiębiorstwo zbrojeniowe, powstała w wyniku połączenia niemieckiego Krauss-Maffei Wegmann (KMW) i francuskiego Nexter Defense Systems. Jego podstawową działalnością jest projektowanie i produkcja szerokiej gamy pojazdów opancerzonych, w tym czołgów, takich jak Leopard 2 i Leclerc, a także bojowych wozów piechoty Boxer i VBCI. KNDS produkuje też systemy artyleryjskie, takie jak haubice samobieżne CAESAR i PzH 2000. KNDS działa poprzez kilka oddziałów, z których każdy koncentruje się na określonych obszarach technologii i usług obronnych.

Utworzenie KNDS Ukraine ma umożliwić produkcję zaawansowanego sprzętu wojskowego i amunicji bezpośrednio na Ukrainie. Inicjatywa ta jest zgodna z zobowiązaniami podjętymi pod koniec marca 2024 przez ministrów obrony Francji i Niemiec, Sébastiena Lecornu i Borisa Pistoriusa, aby wzmocnić infrastrukturę obronną Ukrainy

Od rozpo.częcia rosyjskiej inwazji na pełną skalę w lutym 2022, Francja przekazała Ukrainie łącznie ponad 3,8 mld euro pomocy wojskowej. Obejmuje to bezpośrednie wsparcie rządu francuskiego i wkłady do Europejskiego Instrumentu na rzecz Pokoju. Wsparcie Francji obejmuje różne formy, w tym dostawę systemów artyleryjskich, sprzętu przeciwlotniczego, pojazdów opancerzonych oraz szkolenie żołnierzy ukraińskich. Na 2024 rząd francuski przeznaczył do 3 mld euro na pomoc wojskową dla Ukrainy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.