Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

B-2A znowu na Guam

Ćwiczenia, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł stoczniowy, 20 czerwca 2024

Amerykańskie bombowce strategiczne stealth B-2A tydzień temu wylądowały w bazie US Air Force Andersen na wyspie Guam na Pacyfiku po raz pierwszy od 2019. Samoloty biorą udział w ćwiczeniach Valiant Shield 2024.

Dwa bombowce B-2 Spirit, które przyleciały z bazy Whiteman w stanie Missouri, w czasie przygotowań do misji szkoleniowej w Andersen AFB na wyspie Guam w ramach ćwiczenia Valiant Shield 24, 13 czerwca 2024 / Zdjęcie: USAF – Staff Sgt. Kristen Heller

Trzy B-2A Spirit opuściły bazę Whiteman AFB w stanie Missouri 12 czerwca 2024. Trzeci bombowiec, jak przewidują procedury lotów bombowców dalekiego zasięgu USAF, był samolotem zapasowym na wypadek awarii którejś z dwóch maszyn podstawowych. Wrócił on do Whiteman AFB przed oceaniczną częścią misji.

Podstawowe bombowce otrzymały wsparcie w zakresie tankowania paliwa z samolotów KC-135 stacjonujących w Hickam AFB na Hawajach. Na części trasy, po przekroczeniu Międzynarodowej Linii Daty, 13 czerwca bombowcom towarzyszyły myśliwce F-22A USAF i F-35B US Marine Corps. Wzięły one udział w sesji zdjęciowej realizowane z pokładu jednego KC-135.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.