Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gorsze wyniki Boeinga

Lotnictwo cywilne, Przemysł zbrojeniowy, 21 kwietnia 2010

W pierwszym kwartale bieżącego roku Boeing odnotował obrót w wysokości 15,2 mld USD i zysk 519 mln USD. To odpowiednio 8 i 15% mniej, niż rok wcześniej.

Mimo nienajlepszych wyników finansowych, zarząd Boeinga wyraża duży optymizm na przyszłość. Związane to jest z finalizowaniem rozwoju pasażerskiego B787 i przedstawionego B747-8 w wersji cargo. Samoloty te mają zapewnić dynamiczny wzrost produkcji w najbliższych latach / Zdjęcie: Boeing

W ciągu pierwszych 3 miesięcy bieżącego roku Boeing wyprodukował 108 samolotów pasażerskich. To o 13 egz. mniej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przedstawiciele koncernu przypomnieli jednak, że wówczas korzystano jeszcze ze skutków ożywienia w branży lotniczej. Na tegoroczne wyniki bezpośredni wpływ na już obecny kryzys.

W związku z tym również wyniki finansowe sektora cywilnego były zdecydowanie gorsze. Uzyskał on obrót w wysokości 7,47 mld USD, w porównaniu do 8,55 rok wcześniej (spadek o 13%). Aż o 63% spadł zysk przed opodatkowaniem, do 417 mln USD.

Sytuację ratuje sektor wojskowy, do którego zalicza się jeszcze branżę kosmiczną i serwisową. Zanotował on obrót w wysokości 7,6 mld USD, tylko o 1% niższy niż w 2009, i zysk brutto 664 mln USD (-6%).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.