Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Tatra wyprodukuje CATV BvS10

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Transakcje, 02 lipca 2024

BAE Systems przyznało kontrakt o wartości do 42 mln euro (1 mld koron czeskich) przedsiębiorstwu Tatra Defence Vehicle z Republiki Czeskiej na spawanie, malowanie i montaż izolacji kadłuba pojazdów BvS10 w nowym projekcie 3 nation Collaborative All-Terrain Vehicle (CATV-3N), obejmującym Szwecję, Niemcy i Wielką Brytanię.

/ Zdjęcie: BAE Systems

Umowa bazuje na istniejącej już relacji między Czechoslovak Group (CSG) a BAE Systems Hägglunds – producentem CV90 i BvS10. Wzmacnia ona również więzi między szwedzkim i czeskim przemysłem obronnym.

Kontrakt obejmuje 250 nowych pojazdów terenowych BvS10 z opcją na dodatkowe 274. Umowa dotyczy obydwu wozów i przyczep, w różnych konfiguracjach, od transporterów opancerzonych po ambulanse. Produkcja prototypu ma się rozpocząć latem tego roku, a rozpoczęcie produkcji seryjnej zaplanowano na koniec 2025.

BvS10 CATV-3N to wysoce mobilna, terenowa, nowoczesna wersja pojazdów opancerzonych, przystosowana do ekstremalnych warunków klimatycznych i wymagającego terenu, przeznaczona dla sił zbrojnych Szwecji, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Pojazdy te opracowano do szerokiego zakresu misji, od obrony macierzystego terytorium po międzynarodowe operacje kryzysowe (Niemcy zamówili dodatkowe BvS10, 2023-04-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.