Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pełnowymiarowy symulator szalupy

Marynarka wojenna, Ćwiczenia, Infrastruktura, 03 lipca 2024

W St. Petersburgu zaprezentowano pierwszy na świecie pełnowymiarowy symulator swobodnie spadającej szalupy ratunkowej. Został on zaprojektowany i zbudowany przez Państwowy Uniwersytet Floty Morskiej i Rzecznej im. admirała S.O. Makarowa i przedsiębiorstwo Storm. Ma służyć do szkolenia członków załóg statków w zakresie korzystania z szalup ratunkowych.

W Petersburgu zaprezentowano pierwszy na świecie pełnowymiarowy symulator swobodnie spadającej szalupy ratunkowej / Zdjęcie: portnews.ru

Ośrodek Szkolenia Morskiego przy Uniwersytecie opracowuje metodologię wykorzystania nowego narzędzia szkolenia technicznego. Rozpoczęcie szkolenia załóg statków na nowym symulatorze planowane jest jeszcze na  2024.

Nowy symulator, nie mający odpowiednika w branży, ma za zadanie rozwijać umiejętności bezpiecznego lądowania, schodzenia z pokładu, sterowania i manewrowania szalupą w różnych warunkach atmosferycznych, w tym podczas burzy i niesprzyjającej pogody, a także w nocy. Jego wyjątkowość polega na połączeniu pełnowymiarowego symulatora prawdziwej łodzi ratunkowej, zamontowanej na dynamicznie poruszającej się platformie, oraz komputerowego symulatora nawigacji, zastosowanego po raz pierwszy w rosyjskiej praktyce budowy symulatorów morskich.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.