Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

94 mln USD nowych funduszy dla Eve

Nowe technologie, Transakcje, Przemysł lotniczy, 03 lipca 2024

Zajmująca się nowoczesną mobilnością lotniczą spółka Embraera – Eve Air Mobility uzyskała nowe finansowanie w wysokości 94 mln USD od wielu inwestorów prywatnych. Są wśród nich najwięksi obecni akcjonariusze. Finansowanie obejmuje emisję nowych akcji i warrantów o wartości 30 mln USD na rzecz Embraera oraz akcji i warrantów o wartości 20 mln USD na rzecz przedsiębiorstwa Nidec, które dostarcza elektryczny układ napędowy do samolotu Eve za pośrednictwem wspólnego przedsięwzięcia z Embraerem.

Pierwszy pełnowymiarowy prototyp samolotu eVTOL Eve ma zostać ukończony przed testami w locie planowanymi na drugą połowę 2024 / Zdjęcie: Eve Air Mobility

Nowy kapitał, wraz z istniejącymi liniami kredytowymi, zapewni Eve dobrą pozycję w miarę dalszych postępów w rozwoju i produkcji samolotów eVTOL Spółka zakończyła pierwszy kwartał 2024 z płynnością na poziomie 280 mln USD, obejmującą niewykorzystane części pożyczek od Brazylijskiego Narodowego Banku Rozwoju. Według Eve, posiadane środki wystarczą na prowadzenie działalności do 2025. W pierwszym kwartale 2024 spółka wydała ok. 36 mln USD.

Eve Air Mobility jest jedną z niewielu przedsiębiorstw zajmujących się projektowaniem samolotów eVTOL, które nie mają żadnych problemów z płynnością finansową.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.