Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ATK dostawcą precyzyjnej amunicji moździerzowej

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 22 kwietnia 2010

Alliant Techsystems (ATK) została wybrana przez US Army w przetargu na dostawy precyzyjnej amunicji do moździerzy M120.

Zdjęcie: US Army

ATK była jednym z 3 podmiotów przemysłowych - wspólnie z Raytheonem (sprzymierzonym z izraelską IMI) i General Dynamics - które stworzyły pociski moździerzowe kalibru 120, naprowadzane systemem GPS. Przedsiębiorstwa otrzymały na ten cel spore zaliczki - w przypadku ATK było to 35 mln USD.

Powodem zlecenia tych prac była konieczność zwiększenia celności moździerzy M120. Stosowane w Afganistanie, nie są w stanie skutecznie niszczyć celów punktowych czy pojedynczych bojowników w terenach zurbanizowanych. US Army stworzyło więc wymagania, w myśl których rozrzut pocisków ma zostać wielokrotnie zmniejszony (CEP ma zostać ograniczony ze 136 do 10 m, zobacz: Precyzyjne moździerze do Afganistanu).

Mjr Jeffrey Hilt, kierujący programem Accelerated Precision Mortar Initiative (APMI) ze strony amerykańskich wojsk lądowych, poinformował wczoraj, że w ubiegłym tygodniu, po kolejnej serii testów, wybrano pocisk konstrukcji ATK. Nie oznacza to jeszcze podpisania umowy, w sprawie dostaw amunicji, jednak w praktyce przesądza taki krok. Przypomnieć bowiem należy, że pierwsze dostawy seryjnych pocisków mają trafić do Afganistanu przed końcem bieżącego roku.

Rozwiązanie ATK - Mortar Guidance Kit (MGK) - bazuje na istniejącym już systemie naprowadzania dla pocisku artyleryjskiego kalibru 155 mm (PGK). Oba dzielą ok. 90% wspólnych podzespołów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.