Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wybuch w fabryce General Dynamics

Wypadki, Przemysł zbrojeniowy, 07 lipca 2024

3 lipca 2024 w fabryce General Dynamics Ordnance and Tactical Systems (GD-OTS) w Camden w Arkansas w USA doszło do wybuchu. Zginął jeden pracownik, a dwóch zostało rannych. Jedna z rannych osób została przetransportowana drogą lotniczą do szpitala poza stanem, a druga trafiła do lokalnego szpitala w Camden. Już została z niego wypisana.

Zdjęcie: KNWA Fayetteville

Początkowo władze wytwórni uznawały ofiarę wybuchu za osobę zaginioną. Dopiero wczoraj przyznano, że zaginiony pracownik nie żyje.

Kierownictwo przedsiębiorstwa nie ujawniło przyczyn wypadku. Trwa wyjaśnianie tej sprawy, prowadzone z udziałem władz regulacyjnych i lokalnych. – Trwają również wewnętrzne dochodzenia, aby zrozumieć, jak do tego doszło i wdrożyć środki zapobiegające podobnym zdarzeniom w przyszłości – podano w komunikacie wytwórni. Produkcja w budynku, w którym nastąpiła eksplozja, pozostaje wstrzymana.

General Dynamics to globalne przedsiębiorstwo z branży lotniczej i obronnej. W jego zakładach w Camden produkowana jest amunicja różnego typu. To m.in. 70-mm pociski rakietowe Hydra-70, przeciwpancerne pociski rakietowe Hellfire i Javelin, Modular Artillery Charge System oraz amunicja moździerzowa. Powierzchnia fabryki wynosi ok. 90 tys. m2.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.