Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot F-35A

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 23 kwietnia 2010

Amerykańskie wojska lotnicze poinformowały wczoraj, że 20 kwietnia odbył się pierwszy lot myśliwca F-35, w wersji klasycznego startu i lądowania, przeznaczonego dla USAF.

To pierwszy egz. samolotu dla USAF, który wzbił się w powietrze. Prototyp, który wzbił się w powietrze w 2006, również nie miał możliwości pionowego lub krótkiego startu, stąd oznaczenie AA-1. Nie miał jednak wiele wspólnego z wersją dla wojsk lotniczych / Zdjęcie: Lockheed Martin

Godzinny lot odbył się w rejonie macierzystej Naval Air Station Fort Worth Joint Reserve Base, w stanie Teksas.

Samolot będzie służył do testów różnych konfiguracji uzbrojenia. Jest już 7. prototypem Lightninga II, który dołączył do programu testów w locie.

Jest jednocześnie pierwszym, przeznaczonym dla USAF. Od pozostałych wersji różni się nie tylko układem napędowym, ale zainstalowanym wewnątrz kadłuba działkiem wielolufowym GAU-22/A, kalibru 25 mm. Samoloty dla lotnictwa piechoty morskiej i marynarki wojennej będą miały to uzbrojenie na podwieszeniu zewnętrznym, zachowując jednak zmniejszoną powierzchnię odbicia fal radarowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.