Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ChRL ujawnia największy kompleks atomowy

Strategia i polityka, 27 kwietnia 2010

ChRL niespodziewania udostępniła zwiedzającym swój największy kompleks atomowy. To jednocześnie największy na świecie zespół sztucznych jaskiń.

Kompleks wydrążony w górze Fuling's Jinzishan został udostępniony zwiedzającym 24 kwietnia. Cywile uzyskali dostęp do największego z pomieszczeń - hali reaktora atomowego o wysokości 79,6 m. Zwiedzanie odbywa się pod specjalną kontrolą żołnierzy, a chętni przechodzą specjalną procedurę sprawdzającą.

Kompleks nuklearny nr 816 w prowincji Chongqing's Fuling powstawał przez 17 lat. Jego budowę rozpoczęto w 1967, a zakończono w 1984. W pracach brało udział ponad 60 tysięcy robotników. Istnienie instalacji we wnętrzu góry Fuling's Jinzishan oficjalnie potwierdzono dopiero w kwietniu 2002.

Całkowita powierzchnia kompleksu wynosi 104 tys. m2. 18 dużych komór i wiele mniejszych łączy 108 dróg, tuneli i pionowych szybów. Kompleks został tak zaprojektowany, by przetrwać trzęsienie ziemi o sile 8 stopni, a także wybuch bomby wodorowej. Autonomiczność (m.in. ilość zgromadzonej w kompleksie żywności i uzbrojenia) instalacji pozostaje nadal tajemnicą.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.