Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie kupią śmigłowce morskie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 28 kwietnia 2010

Indyjska marynarka wojenna wysłała wstępne zapytanie ofertowe do producentów śmigłowców, w sprawie dostaw 50 maszyn w wersji ZOP i SAR.

Morska odmiana Cheetaka na pokładzie amerykańskiego niszczyciela w czasie wspólnych ćwiczeń w 2009 / Zdjęcie: US Navy

Śmigłowce mają zastąpić lekkie Cheetaki, czyli licencyjne wersje francuskich Aerospatiale SA 316 Gazelle, które mają za sobą nawet po 30 lat służby.

W przeszłości zakładano, że ich miejsce zajmą indyjskie HAL Dhruv, jednak maszyna ta nie spełniła oczekiwać marynarki, co do działań jako śmigłowce zwalczania okrętów podwodnych (ZOP) oraz ratownicze (SAR). Są one natomiast wykorzystywane jako maszyny transportowe i łącznikowe, obecnie w liczbie 8 egz.

W związku z tym marynarka wojenna Indii wysłała wstępne zapytanie ofertowe (Request for Information), chcąc poznać możliwości i zamierzenia 4 producentów: francuskiego Eurocoptera, brytyjsko-włoskiej AgustaWestland, amerykańskiego Bella i rosyjskiego Kamowa.

Indie zabiegają o dwusilnikowy śmigłowiec, z nowoczesną awioniką, zdolny do bycia pilotowanym w sytuacjach awaryjnych tylko przez jednego pilota. Maszyny będą wykorzystywane w wersji ZOP, z podwieszoną torpedą, SAR oraz do zadań transportowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.