Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Budowa hali FB Radom

Przemysł zbrojeniowy, Infrastruktura, 21 listopada 2024

Wczoraj, 20 listopada 2024, miało miejsce symboliczne wbicie pierwszej łopaty na placu budowy hali produkcyjnej Fabryki Broni Łucznik - Radom z udziałem zarządu spółki i zaproszonych gości. Nowa inwestycja realizowana jest w ramach projektu Rozbudowa mocy wytwórczych Fabryki Broni Łucznik – Radom. Stanowi część strategii rozwoju zakładu i ma na celu zwiększenie mocy produkcyjnych i poprawę wydajności procesów technologicznych.

Nowa hala o powierzchni użytkowej 3150 m² ma zostać zbudowana i uruchomiona do końca 2025 / Ilustracja: Fabryka Broni Łucznik Radom

Hala o powierzchni użytkowej 3150 m², w której miejsca znajdą także pomieszczenia biurowe i magazynowe, zostanie wyposażona w nowoczesne maszyny i urządzenia, m.in. te, które zakład nabył już w poprzednich etapach rozbudowy. Inwestycja, której koszt szacowany jest na 25 mln PLN, pozwoli Fabryce Broni efektywniej realizować zamówienia przede wszystkich dla Wojska Polskiego i dostosować się do przyszłych potrzeb rynkowych, wprowadzając jeszcze wyższe standardy jakościowe.

Zakończenie prac budowlanych i uruchomienie nowej hali produkcyjnej planowane jest na koniec 2025. Inwestycja ma się przyczynić do rozszerzenia oferty produktowej, szybciej reagować na potrzeby rynkowe, a także stworzyć nowe miejsca pracy (Zlecono budowę nowej hali Fabryki Broni, 2024-11-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2025 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.