Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe zamówienie na SSJ 100

Lotnictwo cywilne, 22 maja 2010

Sukhoi Civil Aircraft, rosyjsko-włoska spółka, zdobyła wstępne zamówienie na 3 regionalne Superjety 100 od Phongsavanh Airlines z Laosu. To pierwsze takie wydarzenie od początku kryzysu.

Jeden z prototypów SSJ 100. Obecnie w proces certyfikacji zaangażowane są 4 prototypy. Kilkanaście samolotów seryjnych znajduje się w różnych stadiach montażu. Pierwsze dostawy powinny zostać zrealizowane jeszcze w bieżącym roku / Zdjęcie: Suchoj

Umowa z laotańskim przewoźnikiem nie zostałaby by w normalnych warunkach nagłośniona przez producenta. Phongsavanh Airlines, nowa spółka, która wchodzi dopiero na rynek, podpisała bowiem wstępną umowę (Memorandum of Understanding), dotyczącą dostawy 3 samolotów z opcją na 6 kolejnych.

Porozumienie nie jest więc wiążące, jest jednak pierwszą zapowiedzią potencjalnego kontraktu od początku obecnego kryzysu gospodarczego.

Jeszcze przed jego rozpoczęciem, przedstawiciele producenta utrzymywali, że posiadają potwierdzone zamówienia na 153 samoloty, gdy pod koniec 2009 - na jedynie 122 maszyny (zobacz: Dostawy Superjetów 100 w połowie roku).

Zmniejszenie liczby zamówionych samolotów wystąpiło również u innych producentów. Jednak zarówno Bombardier, jak i Embraer - najwięksi potencjalni konkurenci Suchoja - zdobyli już w bieżącym roku liczące się, potwierdzone zamówienia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.