Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wyścig o australijskie zamówienie

26 maja 2010

Trzy spółki, działające w Australii otrzymają po 9 mln AUD na budowę prototypów lekkich samochodów patrolowych. Zwycięzca otrzyma zamówienie na 1300 pojazdów.

Hawkei, australijskiej filii Thalesa, będzie opancerzonym samochodem patrolowym o maksymalnej masie 9,5 t dla 4-6 żołnierzy. Demonstrator pojazdu ma już za sobą 10 tys. km jazd testowych / Rysunek: Thales Australia

Greg Combet australijski minister ds. wyposażenia wojskowego poinformował dzisiaj, że rząd przekaże po 9 mln AUD (7,5 mln USD) dla Thales Australia, Force Protection Europe i General Dynamics Land Systems Australia, na zbudowanie prototypów lekkich samochodów patrolowych.

Każdy z podmiotów będzie miał 6 miesięcy na przekazanie do prób pary pojazdów.

Przedsiębiorstwa te mimo, że są filiami zagranicznych koncernów, traktowane są jako rodzime. Dzięki zamówieniu mają być one w stanie konkurować z konstrukcjami amerykańskimi, które będą startowały w przetargu na 1300 pojazdów dla australijskich sił zbrojnych.

Wartość tego przedsięwzięcia określana jest na ponad miliard AUD i jest jedną z większych pozycji programu modernizacji Land 121.

Nowe wozy zastąpią opancerzone Land Rovery. Będą służyły w jednostkach wojsk lądowych i formacjach ochrony lotnisk.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.