Chińscy naukowcy konstruują karabin maszynowy, który może strzelać z szybkostrzelnością 2 mln strz./min. Głównym konstruktorem broni jest Lu Xutao, adiunkt inżynierii mechanicznej i elektrycznej na Uniwersytecie Północnym Chin w Taiyuan. Opublikował on w Chinese Journal of Detection & Control artykuł o zasadzie działania nowego typu karabinu wielolufowego.
Broń składa się z pięciu lub więcej luf, z których każda jest w stanie wystrzelić 450 tys. pocisków na minutę. Tak dużą szybkostrzelność uzyskuje się dzięki temu, że jest ona zasilana wymiennymi magazynkami-pojemnikami wypełnionymi lufami, z których każda jest wypełniona nabojami. Wystrzeliwaniem pocisków steruje spust elektroniczny, który generuje strumień metalu o dużej energii, zapalając ładunek wybuchowy. Czas odpalenia wynosi zaledwie 17,5 mikrosekundy. Po wystrzeleniu pocisków jednorazowe lufy są odrzucane wraz z pojemnikiem. Lufy można ponownie ładować amunicją.
W podstawowej wersji nowy karabin ma służyć do zwalczania celów latających. Dzięki ogromnej szybkostrzelności, a tym samym gęstości ognia, będzie mógł trafiać obiekty poruszające się z prędkością hiperdźwiękową, nawet ponad Ma7.
Dla porównania – maksymalna szybkostrzelność amerykańskiego systemu Phalanx wynosi zaledwie 4500 pocisków na minutę. W latach 1990. australijski inżynier Mike O'Dwyer zaproponował eksperymentalną broń 36-lufową, zdolną do wystrzeliwania miliona pocisków na minutę. Jej rozwój finansował Departament Obrony USA. Z powodu trudności technicznych projekt zarzucono, a przedsiębiorstwo O'Dwyera – Metal Storm ogłosiło upadłość. W 2006 wynalazca ujawnił, że Chiny oferowały mu 100 mln USD za rozwijaną technologię. Obecnie potrafią już tworzyć własne bardzo zaawansowane technologicznie konstrukcje.