Patria realizuje inwestycję o wartości 40 mln EUR (ok. 167 mln PLN) w celu zwiększenia mocy produkcyjnych zakładu w Hämeenlinna. Produkowane są w nim pojazdy opancerzone.
W ramach modernizacji zbudowana zostanie nowa linia montażowa, zakład obróbki materiałów i rozwinięcie już dostępnej infrastruktury. Przygotowania do budowy już się rozpoczęły.
Dzięki inwestycji moce produkcyjne zakładu ulegną niemal podwojeniu. Uruchomienie nowej infrastruktury jest spodziewane w 2027.
Inwestycja w placówkę w Hämeenlinna wiąże się z rosnącym zainteresowaniem pojazdami opancerzonymi Patrii. Fińskie przedsiębiorstwo uzyskało już zamówienia na ponad 800 kołowych transporterów opancerzonych Patria 6x6 w ramach międzynarodowego programu CAVS. Bierze również udział w dostawach transporterów Patria AMV XP 8x8 na Słowację i do Japonii (ARVE – nowa haubica kal. 155 mm/52, 2025-03-22, 42 Patria 6x6 dla Ukrainy, 2025-02-13).