Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pożar w pobliżu muzeum czołgów w Izraelu

Wojska lądowe, Służby państwowe, Wypadki, 01 maja 2025

Wczoraj, 30 kwietnia 2025, w pobliże miejsca pamięci i muzeum Korpusu Pancernego w Yad Lashiryon, niedaleko Latrun pod Jerozolimą w Izraelu dotarł pożar buszu. Ogień pojawił się kilkadziesiąt metrów od zgromadzonych tam, wycofanych ze służby czołgów. W jego gaszeniu brały udział samoloty i śmigłowce.

Czołgi zgromadzone w muzeum Korpusu Pancernego w Yad Lashiryon na tle płonącego buszu / Zdjęcie: via X

W związku z zagrożeniem muzeum zamknięto. Ewakuowano zarówno obsługę, jak i zwiedzających. Odwołano też obchody Dnia Pamięci, w którym miało wziąć udział kilkaset osób.

Pożary w rejonie wzgórz na zachód od Jerozolimy wybuchły wczoraj wczesnym popołudniem i szybko się rozprzestrzeniły. Opanowanie pożaru utrudniała strażakom fala upałów w połączeniu z silnymi wiatrami. Z powodu zagrożenia odwołano nie tylko spotkanie w Yad Lashiryon, ale także na pobliskich cmentarzach i innych miejscach pamięci.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2025 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.