Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dobra współpraca Łucznika z WL

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 grudnia 2007

Podczas wizyty w FB Łucznik w Radomiu dowódcy Wojsk Lądowych, gen. broni Waldemarowi Skrzypczakowi, zaprezentowano najnowszą ofertę fabryki.

Propozycja poprawionego Mini Beryla / Zdjęcie: FB Łucznik

Podczas prezentacji pokazano między innymi zmodernizowane wersje karabinków z rodziny Beryl, najnowsze wyposażenie i oprzyrządowania do karabinków, rozwojowe wersje pistoletu P99, w tym model broni, którą fabryka zaproponuje polskiej armii jako nowoczesny pistolet wojskowy, oraz plany konstruktorów na najbliższy okres.

Gen. Skrzypczakowi pokazano najnowsze karabinki Beryl, Mini Beryl, Beryl Comando, przeźroczyste, częściowo przeźroczyste i zmatowione nowe magazynki do rodziny karabinków Beryl, najnowsze propozycje optyki strzeleckiej producentów krajowych i zagranicznych, nowe wersje oświetlenia taktycznego, a także rozwiązania teleskopowej, regulowanej wielostopniowo kolby do karabinków (opracowanie powstało w Fabryce Broni Łucznik). Pokazano wstępną wersję Mini Beryla w kolorze oliwkowym. Rozwiązanie to jest rozwinięciem pomysłu żołnierzy, głównie biorących udział w misjach bojowych poza granicami kraju. Również pierwsze propozycje transparentnych magazynków zostały wariantowane przez konstruktorów na wniosek żołnierzy. Poza całkowicie przeźroczystym zaproponowano lekko i mocno zmatowione oraz częściowo zamalowane pokazujące tylko wąskie boczne wzierniki umożliwiające wizualną kontrolę stanu amunicji.

Gen. Skrzypczak stwierdził, że Łucznik trafia, obok Dezametu, do grupy przedsiębiorstw najlepiej współpracujących z Wojskami Lądowymi. Podkreślił, że sugestie użytkowników szybko trafiają do produkcji, a możliwość testowania i wariantowania sprzętu znacznie ułatwia dobranie optymalnego rozwiązania.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.