Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

25 ofiar wybuchu na poligonie

Wojska lądowe, 23 czerwca 2010

W wyniku wybuchu amunicji utylizowanej na poligonie pod Riazaniem zginęła jedna osoba, a 24 zostały ranne.

Na poligonie pod Riazaniem doszło do wybuchu materiałów wybuchowych i amunicji przewożonych w 2 ciężarówkach KamAZ. Rosyjskie media powołują się na rzecznika dowództwa Moskiewskiego okręgu wojskowego, Siergieja Własowa. Według niego, w wyniku wybuchu, do którego doszło przy rozładunku ciężarówek, zginęła jedna osoba, a 24 zostały ranne. Rannych przewieziono do pobliskich szpitali.

Do incydentu doszło dziś o 14:25 czasu lokalnego. Feralny poligon Kołomieńskiej uczelni artyleryjskiej znajduje się w pobliżu wsi Sielcy w Rejonie Rybińskim. Wszystkie ofiary wybuchu to żołnierze z poboru.

Utylizowana amunicja pochodziła z magazynów uszkodzonych w czasie pożaru, który wybuchł 13 listopada 2009 pod Ulianowskiem. Zginęło wówczas 2 ludzi, a wielu innych zostało rannych. Szkody wyrządzone przez pożar w infrastrukturze miejskiej oszacowano wówczas na 200 mln rubli. Przy przewożeniu uszkodzonej amunicji w kolejnych dniach zginęło jeszcze 8 ludzi.

24 listopada prezydent Dmitrij Miedwiediew odwołał naczelnika oddziału rakietowo-artyleryjskiego ministerstwa obrony gen. mjr. Jurija Bałchowitina i innych dowódców odpowiedzialnych za tę tragedię. W grudniu 2009 ministerstwo obrony FR wydało decyzje o przeniesieniu magazynów z amunicją i materiałami wybuchowymi poza granice dużych miast. Przygotowało też projekt programu budowy związanej z tym nowej infrastruktury w latach 2012-2016.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.