Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Chiński inteligentny rój bsl Black Bee

Bezzałogowce, Nowe technologie, Przemysł zbrojeniowy, 26 lipca 2025

Chińska korporacja NORINCO zaprezentowała rój bezzałogowych śmigłowców Black Bee. Każdy z nich został uzbrojony w 6 małych bomb. Służą one do precyzyjnych uderzeń w lekko opancerzone pojazdy, pozycje przeciwnika i punkty dowodzenia.

Trzy uzbrojone w małe bomby bezzałogowe śmigłowce Black Bee z roju prezentowanego przez NORINCO / Zdjęcie: zrzut z ekranu via X

W czasie testów dziesiątki bsl Black Bee operowały w skoordynowanym szyku. Na polu walki tworzone przez nie roje mają być szybko przerzucane nad strategicznie ważne obszary, by przejmować nad nimi kontrolę. Mają też wspierać oddziały specjalne w operacjach szturmowych.

Mały bezzałogowy śmigłowiec Black Bee zrzuca małe bomby przeznaczone do zwalczania lekko uzbrojonych celów / Zdjęcie: zrzut z ekranu via X

NORINCO promuje koncepcję inteligentnych jednostek bojowych, które łączą rozpoznanie i atak na kilku poziomach, zwiększając skuteczność misji. W ich ramach rój bsl Black Bee ma być wspierany przez inne bezzałogowce, w tym Flying Frog, Flying Falcon i Flying Whale. To rozwiązanie ma być nie tylko skuteczne, ale i bardzo tanie, czemu ma sprzyjać modułowość grup bsl.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2025 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.