Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Platforma na kołach

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 lipca 2010

Demonstrator technologii polskiej platformy pancernej XXI wieku, tworzony przez gliwicki OBRUM, wjedzie o własnych siłach na MSPO 2010 w Kielcach (6-9 września 2010). Wóz stanął już na własnych kołach.

Obecnie trwają przygotowania do montażu 8-cylindrowego 720-konnego (570 kW - przy 2300 obrotów) turbodiesla 8V199 TE20 niemieckiej spółki MTU (zakupionego już przez OBRUM). Samą operację przeprowadzą specjaliści z RFN.

Eksperci zwracają uwagę na bardzo oryginalną, obecnie najnowocześniejszą w skali europejskiej koncepcję bezzałogowej wieży wozu w wariancie wsparcia ogniowego z działem 120 mm CTG szwajcarskiej korporacji RUAG. Dwuosobowa załoga obsługująca wieżę zajmuje miejsca poniżej jej wieńca i jest chroniona osłonami kadłuba. Cały tył wieży przeznaczony jest na magazyn amunicji kal. 120 mm wraz z automatem załadowania armaty.

Mechaniczna część automatu ładowania została zaprojektowana przez OBRUM i znajduje się w ostatniej fazie wykonania, za automatykę odpowiada gdańska spółka AREX. W magazynie amunicji i podajniku w wieży mieści się 12 pocisków kalibru 120 mm. Dodatkowe 10 pocisków gotowych do załadowania umieszczono w kadłubie w lewym tylnim sponsonie. OBRUM nie wyklucza w przyszłości zmiany konfiguracji zapasu amunicji.

Więcej o platformie w RAPORT-wto 07/2010.

Zdjęcia: OBRUM


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.