Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sprzętowe cięcia Bundeswehry

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 lipca 2010

Jak donoszą niemieckie media, Berlin zamierza drastycznie zredukować flotę wojskowych statków powietrznych i zmniejszyć zamówienia na nowe samoloty i bwp Puma.

Ministerstwo Obrony Niemiec opracowało propozycję zaoszczędzenia niemal 10 mld Euro dzięki drastycznym redukcjom stanów posiadanego wyposażenia i planowanych zamówień. W 23-stronicowym dokumencie mówi się o natychmiastowym wycofaniu ze służby 15 samolotów transportowych C-160 Transall i zmniejszeniu liczby zamówionych nowych eurotransportowców A400M (Berlin planował kupno 60 egz.). Podobne zmiany mają dotknąć także flotę wiropłatów - zamiast 122 transportowych NH90 zakupionych ma zostać tylko 80, a liczba bojowych Tigerów zostanie zmniejszona o połowę, z 80 do 40.

Tak szybko, jak to możliwe, ze stanu spisanych ma zostać 100 samolotów uderzeniowych Tornado (na zdjęciu). W ten sposób Luftwaffe pozostałoby 85 samolotów tego typu. Mówi się też o zaniechaniu kupna ostatniej transzy 37 samolotów wielozadaniowych Eurofighter Typhoon.

Z kolei marynarka wojenna wycofać ma, w dłuższym czasie, 8 fregat, 10 torpedowców typu Gepard i 21 śmigłowców Sea King. Zamówienie na nowe fregaty typ 125 zostanie zredukowane o jedną - z 4 do 3.

Podobnym redukcjom ulegnie liczba zamówionych bojowych wozów piechoty Puma. Zamiast 420 pojazdów nabytych zostanie tylko 280.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.