Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-16 przechwyciły 2 samoloty

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 10 lipca 2010

Należące do USAF myśliwce F-16 przechwyciły 2 małe samoloty, które naruszyły strefę zastrzeżoną w czasie wizyty Baracka Obamy w Las Vegas.

Działaniami myśliwców kierowało North American Aerospace Defense Command (NORAD) w Colorado Springs. Pierwszy z samolotów - Cessna 210 został przechwycony wczoraj rankiem, o 7:05 (14:05 GMT) i zmuszony do lądowania na lotnisku North Las Vegas. Drugi jednosilnikowy samolot został przechwycony przez F-16 o 7:34. Musiał lądować w Mesquite w Newadzie.

Do akcji dwóch myśliwców F-16 z Hill Air Force Base w Utah doszło na kilka godzin przed przybyciem amerykańskiego prezydenta na forum ekonomiczne w Las Vegas. Barack Obama przyleciał tam Air Force One. Pobyt Obamy w Newadzie zaplanowano na 2 dni.

Strefę zabronioną dla lotów określono w promieniu 30 mil od Las Vegas. Ustanowiono ją wczoraj po północy. Zakończenie zakazu zaplanowano na dziś o 11:30.


Drukuj Góra