Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Licencja eksportowa na F-15 Silent Eagle

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 lipca 2010

Boeing po 2-miesięcznej procedurze uzyskał licencję eksportową na samolot F-15 Silent Eagle, wykorzystujący zaawansowane techniki stealth.

Procedurę badającą zgodność ewentualnej sprzedaży Korei Południowej zmodyfikowanego z wykorzystaniem technik stealth myśliwca F-15 (Stealth dla ubogich?, 2009-03-18) z amerykańską polityką eksportową. Boeing licencję eksportową otrzymał ostatecznie 8 lipca.

Oczekuje się, że Korea Płd. ogłosi Request for Proposals na nową partię myśliwców wielozadaniowych - F-X3 w pierwszym kwartale 2011. F-15SE będzie konkurować z Lockheed Martinem F-35 i Eurofighterem Typhoon. Według Boeinga, F-15SE będzie miał własności stealth na poziomie międzynarodowej wersji myśliwca 5. generacji F-35. Zależnie od wymagań odbiorcy, można go wyposażyć w podobny jak w F-35 szeroki wyświetlacz w kabinie, oferowany przez BAE Systems cyfrowy system walki radioelektronicznej (Digital Electronic Warfare System, DEWS), a także odchylone od pionu o 15o usterzenie pionowe.

Inna kluczowa dla ograniczenia powierzchni odbicia zmiana w konstrukcji F-15 to konforemne wnęki uzbrojenia (conformal weapons bay, CBW) u nasady skrzydeł. Pierwszy demonstracyjny lot wyposażony w nie F-15E1 wykonał 8 lipca. Kolejny lot, już z próbnym wystrzeleniem pocisku rakietowego, jest planowany na bieżący tydzień. Test ma odbyć się na poligonie Point Mugu w Kalifornii. Pocisk ma zostać wystrzelony 14 lub 15 lipca w locie na wysokości ok. 5 km z prędkością 450 km/h. W kabinie samolotu zainstalowano specjalny moduł, który ma sterować tym procesem. Seryjną produkcją modułu CBW ma zająć się nieokreślony dotąd dostawca zagraniczny.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.