Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się czeski L-39

Lotnictwo wojskowe, 13 lipca 2010

Tuż po starcie z lotniska w Pardubicach rozbił się samolot szkolny L-39. Obu pilotom udało się katapultować.

Zdjęcie: TV Prima

Do wypadku doszło wczoraj o 18:25. Dwumiejscowy L-39 startował z lotniska CLV (Centra leteckého výcviku) w Pardubicach do rutynowego lotu szkolnego. Na jego pokładzie znajdował się instruktor i uczeń. Tuż po starcie załoga poinformowała o problemach z silnikiem, który prawdopodobnie zaczął się palić, po czym skierowała samolot nad teren niezabudowany i katapultowała się. Obaj członkowie załogi przeżyli. Z niewielkimi obrażeniami śmigłowiec zabrał ich na teren bazy.

Pożar gasiło 6 jednostek straży pożarnej. Pomagał im śmigłowiec. Pożar wybuchł w dwóch miejscach, w lesie w pobliżu Holic, odległych o kilkaset metrów od siebie. Jego gaszenie było utrudnione z powodu panującej od wielu dni suszy.

Z powodu rozrzucenia części samolotu na dużej przestrzeni, policja miała problem z jej zabezpieczeniem. Przypadkowi widzowie zabierali więc fragmenty zniszczonej maszyny na pamiątkę. Policja apeluje o ich zwrot.

Loty czeskich L-39 zostały zawieszone do odwołania.


Drukuj Góra