Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czwarta eskadra włoskich Eurofighterów

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 15 lipca 2010

Aeronautica Militare Italiana mają na stanie już cztery eskadry wyposażone w samoloty Eurofighter. 14 lipca rozpoczęła działalność X Gruppo, eksploatująca ten typ.

Uroczystość  wymiany sprzętu uświetnił przelot formacji złożonej z  Eurofighterów i F-16 / Zdjęcia: Eurofighter

Jednostka, której korzenie sięgają I wojny światowej, poprzednio wyposażona była w samoloty F-16 (Włosi wypożyczyli 34 egz., przeważnie w wersji Block 15ADF, do czasu wejścia do służby Eurofighterów) i stacjonowała w Trapani na Sycylii. Równocześnie ze zmianą samolotów eskadra przeniosła się do bazy Gioia del Colle, w pobliżu Bari, dołączając do XII Gruppo z 36° Stormo (Skrzydła), już latającej na Eurofighterach. Poprzednio jednostka ta wyposażona była w F-104 Starfighter, a następnie uderzeniowe Tornado.

Przejściowy  F-16 i docelowy Eurofighter z X Gruppo na płycie lotniska  Gioia del Colle

Obecnie obydwie eskadry ze składu 36° Stormo wykonywać będą przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, misje obrony powietrznej i air policing, chroniąc także przestrzeń powietrzną Albanii. Inne jednostki

Aeronautica Militare Italiana (włoskie wojska lotnicze), wyposażone w Eurofightery to myśliwska 9º Gruppo i 20º Gruppo, odpowiedzialna za szkolenie operacyjne. Wchodzą one w skład 4º Stormo Amedeo d'Aosta, stacjonującego w Grosetto.


Drukuj Góra