Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne opóźnienie Boeinga 787

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 16 lipca 2010

Boeing ogłosił, że z powodu problemów technicznych może nastąpić kolejne opóźnienie dostaw Dreamlinera. Pierwszy samolot zostanie dostarczony dopiero na początku 2011.

To już szóste opóźnienie w programie budowy Boeinga 787. Sięgnie ono zapewne aż 2,5 roku. Według analityków, koncern z Chicago popełnił wiele błędów w konstrukcji i schemacie produkcji nowego samolotu (Boeingi 787 uziemione, 2010-06-25). Tym razem powodem opóźnienia są kłopoty z systemami pokładowymi samolotu. Wykryto je w czasie kolejnej inspekcji badanych w locie prototypów.

Jeszcze niedawno Boeing twierdził, że pierwszy odbiorca Dreamlinera - japońskie linie ANA, otrzymają ostatecznie pierwszy samolot w grudniu 2010. Media donosiły, że koncern wszelkimi siłami stara się dotrzymać tego terminu. Teraz okazało się, że dostawa opóźni się o kilka kolejnych tygodni. Tyle ile powinna potrwać modyfikacja wyposażenia. ANA planują, że pierwszy lot Boeinga 787 odbędzie się na trasie Tokio - Pekin.

Pierwsza publiczna prezentacja nowego samolotu koncernu z Chicago ma mieć miejsce w przyszłym tygodniu na salonie w Farnborough.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.