Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mielecki S-70i dla Rijadu

Lotnictwo cywilne, 23 lipca 2010

Przedstawiciele Sikorsky Aircraft poinformowali oficjalnie, że pierwszym klientem na montowane w Mielcu śmigłowce S-70i Black Hawk będzie Arabia Saudyjska.

Oblot eksportowej, cywilnej wersji Black Hawka w West Palm Beach na Florydzie odbył się 1 lipca. W marcu maszynę zaprezentowano w Mielcu / Zdjęcie: Mariusz Adamski

Informację o tym, kto będzie pierwszym odbiorcą S-70i, długo utrzymywano w tajemnicy. Pierwsze przecieki świadczyły, że mogą być nim Zjednoczone Emiraty Arabskie. Dopiero w czasie pierwszego lotu śmigłowca (zobacz: Black Hawk z Mielca oblatany), pojawiła się sugestia, że maszynę zamówiła Arabia Saudyjska. Nie podano jednak żadnych szczegółów.

W tym tygodniu przedstawiciele Sikorsky Aircraft potwierdzili oficjalnie tę informację. Podali również, że odbiorcą będzie ministerstwo spraw wewnętrznych tego kraju. Resort podpisał umowę na dostawy 3 śmigłowców, z opcją na 12 kolejnych. Będą wykorzystywane głównie do misji transportowych, ale również do patrolowania granic.

Pierwszy z zamówionych, cywilnych Black Hawków powinien dotrzeć na Półwysep Arabski na początku 2011. Wartość umowy nie jest na razie znana.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra