Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Black Hawk z Mielca oblatany

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 lipca 2010

Dziś rano w Sikorsky Development Flight Center w West Palm Beach na Florydzie został oblatany S-70i Black Hawk wyprodukowany przez PZL w Mielcu. Lot odbył się bez problemów. Rejestrował go nasz wysłannik, Mariusz Adamski.

Oblot rejestrował reporter Agencji Lotniczej Altair, Mariusz Adamski. Na jednym z jego zdjęć - S-70  po starcie do pierwszego lotu.

Śmigłowiec S-70i Black Hawk nr 0001, z tymczasową rejestracją N4905N, wystartował o 10:08 czasu lokalnego z lotniska Sikorsky Development Flight Center. W czasie lotu nie stwierdzono żadnych problemów, w tym nadmiernych wibracji. Oblot odbył się zgodnie z planem. Wcześniej, w czerwcu odbywały się próby śmigłowca w zawisie.

S-70i to wariant wojskowego śmigłowca Black Hawk przeznaczony na rynek międzynarodowy. Według oficjalnych zapowiedzi, ma być produkowany wyłącznie w PZL w Mielcu (Prezentacja pierwszego S-70i w Mielcu). Według nieoficjalnych informacji, pierwszym nabywcą śmigłowców tego typu ma być jedno z najbogatszych państw arabskich (prawdopodobnie, wbrew wcześniejszym informacjom, nie będą to ZEA, a Arabia Saudyjska).

- Nasz śmigłowiec, rozwijany przez międzynarodowy zespół, jest gotowy do walki o światowe rynki - powiedziała Debra A. Zampano, S-70i Senior Program Manager. Pokonaliśmy wszystkie wyzwania we współpracy z naszymi partnerami z Polski i dostawcami z całego świata (Aero Vodochody dla Black Hawka). To pierwszy Black Hawk zmontowany kiedykolwiek w Europie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.