Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe wieże na LSC 2

Marynarka wojenna, 07 sierpnia 2010

Przedstawiciele US Navy poinformowali, że 28 lipca na okręcie USS Independence, klasy Littoral Combat Ship, zamontowano nowe, modułowe wieże z działami kalibru 30 mm.

</span>Wieża Mk 46 na LCS 1, w czasie niedawnych, lipcowych strzelań. USS Freedom brał udział w międzynarodowych manewrach morskich RIMPAC 2010, w rejonie Hawajów. Koszt jednej, modułowej wieży wynosi ok. 2,6 mln USD / Zdjęcie: US Navy

Wieże, produkowane przez General Dynamics, to pochodne zestawu, stworzonego dla prototypów transporterów amfibijnych Expeditionary Fighting Vehicle (EFV). Na zlecenie US Navy GD opracowała wieżę morską, pierwotnie dla okrętów amfibijnych typu San Antonio. Ze względu na modułową budowę, zestawy zostały również wybrane jako uzbrojenie okrętów szelfowych klasy LCS.

Wieżę wyposażono w działo Mk 44 kalibru 30 mm. Całość otrzymała stabilizację i nowoczesne systemy naprowadzania. Zapas amunicji wynosi ponad 800 sztuk pocisków.

Zestaw przeznaczony jest przede wszystkim do niszczenia małych jednostek nawodnych. Stąd nadaje się szczególnie do misji antypirackich lub inspekcyjnych.

Na pokładzie LSC nazwany jest artyleryjskim modułem misji (GMM) i wchodzi w skład pakietu uzbrojenia do zwalczania jednostek nawodnych (Surface Warfare - SUW). W skład każdego modułu wchodzą dwie wieże.

Pierwszy GMM zamontowano już na pokładzie USS Freedom, jednostki która brała już udział w misji antypirackiej u wybrzeży Somalii. W lipcu natomiast brała udział w ćwiczeniach RIMPAC 2010. W przypadku innego charakteru misji lub konieczności dokonania napraw, zestaw może być jednak demontowany i zastąpiony innym uzbrojeniem.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.