Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Boeinga 737

Lotnictwo cywilne, 16 sierpnia 2010

Podczas lądowania na Karaibach rozbił się kolumbijski Boeing 737. W samolocie zginęła pasażerka, wielu innych pasażerów zostało rannych.

Należący do kolumbijskich linii Aires Boeing 737 leciał z Bogoty (lot nr 8250), skąd wystartował o 0:07 z 121 pasażerami i 6 członkami załogi. O 1:49 (06:49 GMT) lądował na karaibskiej wyspie San Andres w czasie szalejącego sztormu. Rozbił się na kilka części po gwałtownym zetknięciu z ziemią. Pilot twierdzi, że w samolot uderzył piorun.

Według lokalnych władz, w katastrofie zginęła jedna pasażerka - 68-letnia Amar Fernandez de Barreto, 34 rannych pasażerów trafiło do lokalnego szpitala Amor de Patria, a 70 osób zostało zaopatrzonych na miejscu. Wśród pasażerów było 8 Amerykanów i 4 Brazylijczyków.

Rozbity samolot to Boeing 737-73V nr rej. HK-4682, nr ser. 32416, wyprodukowany w 2008, należący do kolumbijskich linii Aires (Aerovias de Integracion Regional SA). Linie dysponują 20 samolotami, w tym 10 Boeingami 737.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.