Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francuskie testy Camcoptera

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 25 sierpnia 2010

Przedstawiciele austriackiej spółki Schiebel poinformowali o zakończeniu testów ich bezzałogowego śmigłowca Camcopter S-100, realizowanych przez francuską DGA.

</span>Camcopter w czasie prób we Francji kontynentalnej, w kwietniu bieżącego roku. Śmigłowiec cieszy się dużym zainteresowaniem wielu państw, ze względu na dojrzałość konstrukcji / Zdjęcie: Schiebel

Testy rozpoczęły się w marcu bieżącego roku. Odbywały się na poligonie wojsk lądowych Sissonne, gdzie znajdują się obiekty do ćwiczeń w terenie zurbanizowanym, a także na poligonie Canjuers. Ich ostatnią odsłoną były czterodniowe testy na wyspie Levant, przy południowym wybrzeżu Francji.

S-100 był obsługiwany przez personel agencji zamówień wojskowych DGA. Przeprowadzono 50 prób w locie, w łącznym czasie 150 h. Ostatnie, morskie testy objęły 20 h lotów. W ich trakcie sprawdzano działanie śmigłowca w gorącym i wilgotnym klimacie. Scenariusze ćwiczeń morskich obejmowały m.in. obserwację pozorowanych działań piratów i przemytników. Wszystkie - według producenta - zakończyły się sukcesem.

Francuzi wypożyczyli Camcoptera za ok. 1 mln Euro, w ramach programu pozyskania bezzałogowego śmigłowca dla marynarki wojennej, Système de Drone Aérien de la Marine (SDAM). Testy mają stanowić podstawę do stworzenia wymagań taktyczno-technicznych dla nowego systemu bezzałogowego, którego wybór ma odbyć się w 2011. Nowe bsl mają stanowić wyposażenie fregat typu La Fayette.

Jednocześnie odbyte testy stają się krokiem, ku zdobyciu ewentualnego zamówienia. Schiebel współpracuje z Thales Optronique and Aerospace, dostawcą zamontowanej we francuskim S-100 głowicy optoelektronicznej i pracującej w podczerwieni, jak również ze stocznią DCNS.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.