Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Argentyna – a jednak Mi-17

Lotnictwo wojskowe, 03 września 2010

Rosja podpisała z Argentyną kontrakt na dostawę 2 śmigłowców Mi-17. Poprzedni, na 6 maszyn, został odrzucony po fiasku negocjacji na temat offsetu.

</span>Jeden z kolumbijskich Mi-17. Wojskowe śmigłowce rodziny Mi-8/17 wykorzystują w Ameryce Południowej również Wenezuela, Peru i Ekwador / Zdjęcie: Zdjęcie: via Santiago Rivas

Informację o podpisaniu we wtorek umowy podał mediom anonimowy członek rosyjskiej delegacji. Później potwierdził to oficjalnie Wiaczesław Dawidjenko rzecznik prasowy Rosoboronexportu.

Porozumienie o sprzedaży dwóch śmigłowców rodziny Mi-17 argentyńskim wojskom lotniczym określono jako historyczne. Faktem jest bowiem, że to pierwsza sprzedaż rosyjskiego uzbrojenia dla tego kraju.

Z drugiej jednak strony nie przypomniano, że wcześniej Rosoboronexport podpisał kontrakt na dostawy 6 śmigłowców, które miały zastąpić starzejące się amerykańskie maszyny Bell 212 w lotach m.in. do baz antarktycznych.

Umowa ta została jednak zerwana przez Buenos Aires z powodu braku porozumienia w kwestii offsetu (zobacz: Pierwsza wpadka Mi-17 w Ameryce Łacińskiej). Obecne porozumienie dotyczy zakupu śmigłowców, które prawdopodobnie są już montowane i miały być dostarczone w 2011.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.