Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.


Warning: DOMDocument::loadHTML() [domdocument.loadhtml]: htmlParseEntityRef: no name in Entity, line: 1 in /library/Site/String.php on line 146

Katastrofa Fletchera

Lotnictwo cywilne, 04 września 2010

W katastrofie samolotu Fletcher w Nowej Zelandii zginęło 9 osób, w tym 4 turystów zagranicznych. Samolot rozbił się wkrótce po starcie.

Samolot Fletcher, służący do wywożenia spadochroniarzy, wystartował z lotniska Fox Glacier na zachodnim wybrzeżu South Island, o 13:30 czasu lokalnego (01:30 GMT). Tuż po starcie runął na ziemię i spłonął. Pogoda w tym czasie była bardzo dobra.

W katastrofie zginął pilot i 4 spadochroniarzy z Skydive New Zealand z Fox Glacier Airstrip, oraz 4 turystów zagranicznych: 20-letni Irlandczyk, Brytyjczyk, Niemiec i 18-letni Australijczyk.

To największa katastrofa lotnicza w Nowej Zelandii od wielu lat. W 2003 w katastrofie samolotu Fletcher zginęło 8 osób.

Rozbity samolot to New Zealand Aerospace Industries Fletcher FU24-954 nr rej. ZK-EUF, nr ser. 281, należący do J S & L F Kerr/Skydive NZ Ltd.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.